Ogłoszenia duszpasterskie 21.-28.05.2023

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. Dziś o godz. 16.30 – nabożeństwo majowe i Msza św. o 17.00 – w kaplicy Opatrzności Bożej.

2. Liturgiczne obchody tygodnia : - w środę - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych. Jest to Dzień modlitwy za Kościół w Chinach, - w piątek – wspomnienie Św. Filipa Nereusza, prezbitera

3. W poniedziałek, o 17.00 – Msza św. za + Annę Stoły – od Teresy i Michała Skrzypczyk z Łodzi /odprawia Ks. Grzegorz poza parafią/. O godz. 19.00 – Nowenna Pompejańska – nazywana też „ Nowenną nie do odparcia ”. Polecać będziemy sprawy Ojczyzny, Parafii, rodzin, dzieci, młodzieży. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Różańcowej. Również w poniedziałek przypada 28 rocznica pobytu papieża Jana Pawła II na terenie naszej diecezji / Skoczów, Bielsko – Biała, Żywiec /.

4. W Czwartek – 25 maja - przypada coroczna całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. Początek Adoracji o godz. 8.00 i zakończenie Mszą św. o godz. 17.00. Plan Adoracji podany jest w gablotkach przy kościele.

5. W piątek Msza św. szkolna - w Rudniku o godz. 16.00; - w kościele parafialnym o 17.00 Dzieci i młodzież zapraszamy na nabożeństwo majowe i Mszę św. szkolną. W tym dniu modlimy się za wszystkie Matki z okazji przypadającego ich święta. Trwa czas modlitewnej nowenny poprzedzającej uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

6. W sobotę, 27 maja o godz. 10.00 – w kościele katedralnym w Bielsku – Białej, Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu. Kandydatów do święceń polecamy Panu Bogu w modlitwie.

7. W przyszłą niedzielę, 28 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

8. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 16.30

9. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., w czwartek od godz. 16.00 – w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

10. BÓG ZAPŁAĆ – za wszystkie ofiary, które składacie na tacę oraz drogą elektroniczną na konto naszej parafii. / składka specjalna /. Nr Konta: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 / BANK SPÓLDZIELCZY CIESZYN / ODDZIAŁ HAŻLACH /

11. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy rodziny z dzielnicy : Prawa Str. Piotrówki ul. Kościelna 6, 7; ul. Szkolna 2 A, ul. Stroma 20, 10, 8, 2