Ogłoszenia duszpasterskie 20. - 27.11.2022

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. W ostatnią niedzielę roku liturgicznego obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. O godz.16.30 – uroczyste nabożeństwo ku czci Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dzisiaj też można zyskać odpust zupełny, odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu. Dzisiejsza uroczystość to także główne święto patronalne Akcji Katolickiej. Dzisiaj też 4 kandydatów zostało przyjętych do grona ministrantów. Bardzo dziękujemy młodym chłopcom i ich rodzicom za ich pobożne wychowywanie. Msza św. wieczorna o godz. 17.00.

2. Liturgiczne obchody tygodnia : - w poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu obchodzi swoje imieniny Ksiądz Biskup Janusz Zimniak. Pamiętamy w modlitwie o osobie Biskupa Seniora. - we wtorek – wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy – w czwartek – wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Dung – Lac, prezbitera i Towarzyszy

3. We wtorek, 22 listopada – o godz. 19.00 – Nowenna Pompejańska. Polecać będziemy wszystkie sprawy Ojczyzny, Parafii, rodzin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

4. W środę po Mszach św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek - od godz. 16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta. Modlimy się w intencji pasterzy Kościoła i prosimy Boga o nowe powołania do służby Bożej.

6. W piątek – Msza św. szkolna - o godz. 16.00 – w Rudniku i w kościele parafialnym o 17.00

7. Pod dzwonnicą można nabyć słodkie wypieki przygotowane przez młodzież oazową. Zachęcamy do nabywania.

8. W przyszłą niedzielę, 27 listopada rozpoczynamy okres Adwentu i nowy rok liturgiczny.

9. W godzinach od 9.00 – 12.00 – telefonicznie– można zamawiać intencje na rok 2023. / Tel. 33 8 569 310 /.

10. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. , zaś w czwartek – od 16.00 – w czasie Godziny Świętej.

11. BÓG ZAPŁAĆ - za wszystkie ofiary, które składacie na tacę oraz drogą elektroniczną na konto naszej parafii. / składka specjalna /. Nr Konta: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 BANK SPÓŁDZIELCZY / ODDZIAŁ HAŻLACH

12. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy rodziny z Domów k/ Zamku ul. Ks. Kukli 18, 14 ul. Willowa 9, 11, 16