Ogłoszenia duszpasterskie 20. - 27.10.2019

Ogłoszenia duszpasterskie


XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Na Mszę św. przychodzimy z tymi sprawami, które trzeba w nadchodzącym tygodniu załatwić, z troskami i problemami, które nierzadko nas przytłaczają, ze wszystkimi potrzebami świata, ażeby zgodnie z nakazem Jezusa modlić się nieustannie i nie ustawać. Nie czynimy tego dla Boga, ale dla siebie samych, bo to my potrzebujemy Jego bliskości i wsparcia na naszej drodze wiary. Możemy być pewni, że Bóg Ojciec śpieszy nam z pomocą w każdej naszej niedoli.

1. Przedostatnia niedziela października obchodzona jest jako Światowy Dzień Misyjny i rozpoczyna jednocześnie Tydzień Misyjny. O godz. 16.30 - Różaniec. Msza św. wieczorna godz. 17.00. 

2.Liturgiczne obchody tygodnia - we wtorek - wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża - w środę - wspomnienie Św. Józefa Bilczewskiego, biskupa

3. We wtorek - 22 dzień miesiąca. O godz. 19.00 - Nowenna Pompejańska - nazywana też "Nowenną nie do odparcia ". Polecać będziemy wszystkie sprawy Parafii, rodzin, dzieci, młodzieży. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

4. W czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - GODZINA ŚWIĘTA. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. O godz. 16.30 - Różaniec.

5. W piątek - Msza św. szkolna. - w Rudniku o 16.00, a w kościele parafialnym o godz.17.00 . Dzieci i młodzież zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. szkolną.

6. W przyszłą niedzielę, 27 października - obchodzimy Odpust ku czci Opatrzności Bożej. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00 - w kościele parafialnym, o godz. 9.00 - w Rudniku. Suma odpustowa o godz. 11.00 - w kaplicy Opatrzności Bożej. Na sumę zapraszamy poczty sztandarowe, dzieci I - szo Komunijne w strojach, panie w strojach regionalnych, panów do niesienia baldachimu oraz wszystkich wiernych do udziału w uroczystości odpustowej w odnowionej Kaplicy Opatrzności Bożej. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30 oraz Msza św. wieczorna o 17.00 - również w kaplicy Opatrzności Bożej.

7. Okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed Mszą św., zaś w czwartek - od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

8. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 16.30. Różaniec w Rudniku - w środę i w piątek po Mszy św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

9. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby Parafii. / składka specjalna /. 

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy: Rodziny z Os. "Karolinka "

ul. Długa 7, 3, 2, 1, 5