Ogłoszenia duszpasterskie 20 - 27.05.2018

Ogłoszenia duszpasterskie


UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Pięćdziesiątnica to owoc Wielkanocy i potwierdzenie wywyższenia Jezusa oraz Jego obecności we wspólnocie wierzących. Boża obietnica stale wypełnia się w czasie Kościoła. Można to poznać i ocenić po tym, jak Kościół stanowi przestrzeń działania Ducha Świętego i potrafi nieść Dobrą Nowinę ludziom wszystkich narodów i języków. Duch Święty pragnie przychodzić do ludzkich serc, aby zapalać w nich ogień swojej miłości.

1. Dziś o godz. 16.30 - nabożeństwo majowe. Msza św. wieczorna o godz. 17.00.

2. Liturgiczne obchody tygodnia :

- w poniedziałek - święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

- w czwartek - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

- w sobotę - wspomnienie Św. Filipa Nereusza, prezbitera

3. Jutro, w poniedziałek - święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.30 i 17.00 w kościele parafialnym oraz w Rudniku o 16.00. W tym dniu obchodzimy Misyjny Dzień Chorych. Składka tego dnia przeznaczona jest na Dom Matki i Dziecka.

4. We wtorek - przypada 23 rocznica pobytu papieża Jana Pawła II na terenie naszej diecezji ( Skoczów, Bielsko - Biała i Żywiec ).

Jest to 22 dzień miesiąca. O godz. 19.00 - Nowenna Pompejańska - nazywana też Nowenną "Nie do odparcia". Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

5. W czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz prosimy o nowe powołania do służby w Kościele. Nabożeństwo majowe o godz. 16.30.

Jest to zarazem Dzień modlitwy za Kościół w Chinach.

6. W piątek - 25 maja przypada coroczna całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Początek Adoracji o godz. 8.00 - Mszą św. Apostolstwa Dobrej Śmierci i zakończenie Mszą św. o godz. 17.00. Plan adoracji podany jest w gablotkach przy kościele.

Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. szkolną: - w Rudniku o godz. 16.00, w kościele parafialnym o 17.00.

7. W sobotę, 26 maja o godzinie 10.00 w kościele katedralnym Św. Mikołaja w Bielsku Białej, Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu. Kandydatów do święceń polecamy Panu Bogu w modlitwie.

O godz. 17.00 - Msza św. i intencji wszystkich Matek naszej Parafii oraz za wszystkie ++ Matki z racji przypadającego w tym dniu ich święta.

8. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od godziny 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

9. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. Na sumie o godz. 11.00 - Chrzty i Roczki.

Nauka chrzcielna w piątek po wieczornej Mszy św.

10. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii / składka specjalna /.

11. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy: Łubowiec

ul. Długa 47, 54, 57, 65

ul. Ogrodowa 18