Ogłoszenia duszpasterskie 20. - 27.01.2019

Ogłoszenia duszpasterskie


II NIEDZIELA ZWYKŁA

W okresie Bożego Narodzenia uroczyście obchodziliśmy tajemnicę wcielenia Jezusa Chrystusa i Jego objawienie się ludziom. Uwielbienie i radość z powodu daru wspólnoty z Bogiem, rozbrzmiewa także w liturgii pierwszych niedziel okresu zwykłego. Każdy człowiek i wszystkie narody są zaproszeni do tego, by stanowić wielką rodzinę Boga i Jego dzieci być dla siebie nawzajem braćmi i siostrami. Niech nas w tym zadaniu wspomaga Boże błogosławieństwo, będące owocem uczestnictwa w Eucharystii.

1. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne. Msza św. wieczorna o godz. 17.00

2. Liturgiczne obchody tygodnia: - w poniedziałek - wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy - w czwartek - wspomnienie Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan - w piątek - Święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła - w sobotę - wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. W tym dniu Kościół katolicki w Polsce obchodzi Dzień Islamu

3. We wtorek po Mszy św. nabożeństwo do Św. Michała Archanioła, patrona naszej Parafii. Jest to 22 dzień miesiąca. O godz. 19.00 - Nowenna Pompejańska - nazywana też "Nowenną nie do odparcia". Polecać będziemy wszystkie sprawy Parafii, dzieci, młodzieży, rodzin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W środę, po Mszach św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

6.Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. szkolną w piątek: w Rudniku o godz.16.00, w kościele parafialnym o 17.00

7. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek - od godz.16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

8. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii. /składka specjalna/.

9. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii.

W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy: Podkaczok

ul. Spacerowa 39, 35, 21 ;

ul. Podlesie 8, 12, 14