Ogłoszenia duszpasterskie 2.-9.08.2020

Ogłoszenia duszpasterskie


XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Gromadzimy się na Eucharystii, by dziękować i uwielbiać Boga za wszystko, co od Niego otrzymujemy. On dostrzega nasze potrzeby, które pragnie zaspokajać. Przenika naszą codzienność i umacnia nas w słabościach. Także dziś, w 18 niedzielę zwykłą, staje pośród nas jako Bóg zatroskany o ludzkie losy i chce nas pokrzepić swoim słowem oraz posilić swoim Ciałem. W duchu wiary odpowiedzmy Bogu na Jego zaproszenie i bądźmy aktywnymi uczestnikami zgromadzenia liturgicznego.

1. Dziś o godz. 16. 30 - zapraszamy na nieszpory niedzielne - do kaplicy Opatrzności Bożej. Msze św. o godz. 17.00 i 19.00 - również w kaplicy Opatrzności Bożej. Dzisiaj też spełniając zwykłe warunki, można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli.

2. Liturgiczne obchody tygodnia : - we wtorek - wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, prezbitera - w czwartek - Święto Przemienienia Pańskiego - w sobotę - wspomnienie Św. Dominika, prezbitera

3. We wtorek po Mszach św. nabożeństwo do Św. Michała Archanioła.

4. W środę po Mszach św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W tym tygodniu przypadają : pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. - ICzwartek - Od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu Modlimy się o nowe powołania do służby w Kościele Chrystusowym. - IPiątek - oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa Zachęcamy wiernych do skorzystania z sakramentu pokuty i komunii wynagradzającej za grzechy świata.

6. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w I czwartek od 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz w I piątek - godzinę przed Mszą św. 

7. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii.

8. Bóg zapłać za przygotowanie naszych Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy 

Rodziny z Lewej Strony Piotrówki ul. Ks. Olszaka 7, 9, 15, 17, 23 A