Ogłoszenia duszpasterskie 19.-26.01.2020

Ogłoszenia duszpasterskie


II NIEDZIELA ZWYKŁA

Jan Chrzciciel wskazuje na Jezusa mówiąc : Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata (J 1, 29). To zdanie jest powtarzane w czasie każdej Mszy świętej, która urzeczywistnia ofiarę prawdziwego Baranka paschalnego. Pełni nadziei wyczekujemy również Godów Baranka, na które zostaniemy kiedyś zaproszeni. Uwielbiajmy Syna Bożego obecnego w znakach świętej liturgii i prośmy o dar miłosierdzia.

1. Dziś o godz. 16.30 - nieszpory i Msza św. wieczorna o godz. 17.00 

2. Liturgiczne obchody tygodnia : - we wtorek - wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. - w piątek - wspomnienie Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła - w sobotę - Święto Nawrócenia Św. Pawła, apostoła 

3. We wtorek po Mszy św. nabożeństwo do Św. Michała Archanioła, patrona naszej Parafii.

4. W środę po Mszach św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jest to 22 dzień miesiąca. O godz. 19.00 - Nowenna Pompejańska - nazywana też "Nowenną nie do odparcia". Polecać będziemy wszystkie sprawy Parafii, rodzin, dzieci, młodzieży. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

5. W czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. 

6. W piątek - Msza św. szkolna : - w Rudniku o godz. 16.00 - w kościele parafialnym o 17.00 Dzieci i młodzież zapraszamy do liczniejszego udziału w Mszy św. szkolnej. W tym dniu kończy się Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan.

7. W przyszłą niedzielę Kościół katolicki w Polsce obchodzi Dzień Islamu. Jednocześnie, zgodnie z decyzją Papieża Franciszka obchodzimy ją jako niedzielę słowa Bożego. Na sumie o godz. 11.00 - Chrzty i Roczki. Dzieci zgłaszamy w kancelarii parafialnej.

8. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

9. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby Parafii. / składka specjalna /. 

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy Rodziny z dzielnicy: Holica

ul. Dolna 5, 7, 13, 15, 16