Ogłoszenia duszpasterskie 18. - 25.09.2022

Ogłoszenia duszpasterskie


XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj ostatnie nieszpory o godz. 16.30 i Msza św. o 17.00 będą odprawiane – w kaplicy Opatrzności Bożej. Ostatnie Msze św. tygodniowe we wtorek i czwartek o godz. 18.00 również w kaplicy. Od rozpoczęcia Misji parafialnych, czyli 25 września wszystkie Msze św. dotychczas odprawiane w kaplicy Opatrzności Bożej będą sprawowane w kościele parafialnym. Intencje z wtorku i czwartku zamówione w Opatrzności Bożej będą odprawione w tym dniu o godz. 17.00 w kościele parafialnym, jak również niedzielna Msza św. wieczorna.

2. Liturgiczne obchody tygodnia : - we wtorek – wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy - w środę – święto Św. Mateusza, apostoła i ewangelisty – w piątek – wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, prezbitera - w sobotę – święto Rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Bielsku - Białej

3. We wtorek po Mszy św. Nabożeństwo do Św. Michała Archanioła.

4. W środę po Mszach św. - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek o godz. 15.30 – Nowenna Pompejańska – nazywana też „ Nowenną nie do odparcia. Będziemy polecać wszystkie sprawy Parafii, rodzin, dzieci., młodzieży.

6. W piątek – 23 września – o godz. 17.00 – Ks. bp Piotr Greger udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży kl. I szkoły średniej.

7. Zapraszamy dzieci klas od 3 – 6 do Wspólnoty ,, Dzieci Maryi na spotkanie w sobotę - 24 września o godz. 10 do salki katechetycznej na probostwie.

8. Od przyszłej niedzieli, młodzież rozprowadzać będzie, pod chórem, „Kubek parafianina” z nadrukiem naszych Kościołów. Minimalna cena kubka - 22 zł. Zachęcamy do nabywania. Ofiary przeznaczone będą na duszpasterstwo dzieci i młodzieży z naszej parafii.

9. W sobotę, 24 września rozpoczynamy Misje Święte, które poprowadzi: o. Winicjusz.

10. W przyszłą niedzielę, 25 września, przypada odpust ku czci Św. MichałaArchanioła. Patrona naszej Parafii. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 11.30. Na Sumę zapraszamy poczty sztandarowe, panów do baldachimu, dzieci komunijne w strojach, młodzież w strojach regionalnych oraz wszystkich wiernych do udziału w uroczystości odpustowej. Uroczyste nieszpory odpustowe o godz. 16.30 i Msza św. wieczorna – w kościele parafialnym.

11. Okazja do spowiedzi św. przed Bierzmowaniem : - w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 16.00 oraz w czwartek od 15.30

12. BÓG ZAPŁAĆ - za wszystkie ofiary, które składacie na tacę oraz drogą elektroniczną na konto naszej parafii. / składka specjalna /. Numer Konta: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 BANK SPÓŁDZIELCZY CIESZYN / ODDZIAŁ HAŻLACH

13. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii.

W nadchodzącym tygodniu w czwartek do sprzątania prosimy Rodziny Bierzmowanych

Link do strony parafialnej Facebook:

https://www.facebook.com/parafiakonczycewielkie/