Ogłoszenia duszpasterskie 17.-24.09.2023

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj o 16.30 – nieszpory i Msza św. o godz. 17.00 – ostatnia w tym roku w kaplicy Opatrzności Bożej. Od przyszłej niedzieli nieszpory i Msza św. wieczorna w niedzielę sprawowane będą w kościele parafialnym.

2. Liturgiczne obchody tygodnia

- w poniedziałek – święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski

- w środę – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

- w czwartek – święto Św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

- w sobotę – wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny

3. W poniedziałek, - o 17.00 – Msza św. za + Czesława Męcnarowskiego – od rodziny ze Szczyrku / odprawia ks. Grzegorz poza parafią /.

4. W czwartek od godziny 16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o dar nowych powołań do służby Bożej w Kościele.

5. W piątek – Msza św. szkolna - o godz. 16.00 – w Rudniku ; w kościele parafialnym o 17.00 Zachęcamy wszystkich uczniów szkoły podstawowej i średniej do uczestnictwa w tej Mszy świętej. Jest to 22 dzień miesiąca. O godz. 19.00 – Nowenna Pompejańska – nazywana też „ Nowenną nie do odparcia ”. Będziemy polecać sprawy Ojczyzny, Parafii, rodzin, dzieci, młodzieży.

6. W przyszłą niedzielę, 24 września, uroczystość odpustowa ku czci Św. Michała Archanioła, Patrona naszej Parafii. Uroczysta Suma odpustowa o godz. 11.30. Na sumę zapraszamy poczty sztandarowe, panów do baldachimu, dzieci komunijne w strojach, młodzież i panie w strojach regionalnych oraz wszystkich wiernych do udziału w uroczystości odpustowej. Uroczyste nieszpory odpustowe o godz. 16.30 i Msza św. wieczorna – w kościele parafialnym.

7. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., w czwartek od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

8. BÓG ZAPŁAĆ – za wszystkie ofiary, które składacie na tacę oraz drogą elektroniczną na konto naszej parafii. / składka specjalna /. Nr Konta: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 / BANK SPÓLDZIELCZY CIESZYN / ODDZIAŁ HAŻLACH /

9. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w czwartek do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy: Pudłowiec ul. Tęczowa 2, 6, 12 ; ul. Topolowa 11 ; ul. Cieszyńska 84, 100