Ogłoszenia duszpasterskie 17.-24.05.2020

Ogłoszenia duszpasterskie


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na VI Niedzielę Wielkanocną

1. Przypominamy, że według najnowszych rozporządzeń władz państwowych i kościelnych, liczba uczestników Mszy Świętych została zwiększona stosownie do metrażu danej świątyni. W naszej parafii wygląda to następująco: w kościele parafialnym - 45 osób, w Rudniku - 18 osób, w Opatrzności Bożej - 35 osób

Podobnie jak dotychczas, siadamy tylko na miejscach oznaczonych kartkami. Bardzo prosimy o stosowanie się do tych zaleceń.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:

- poniedziałek - św. Jana I, papieża i męczennika

- środa - św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera

- czwartek -świętych męczenników Krzysztofa Magallanesa i Towarzyszy

- sobota - św. Rity, zakonnicy

3. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwa majowe. Majówki w tygodniu odprawiamy o 16.30, a w niedzielę o 16.30 w Opatrzności Bożej. Będą one połączone z modlitwami do o opanowanie światowej pandemii koronawirusa.

4. W najbliższy poniedziałek, 18 maja, świętujemy 100-lecie urodzin świętego papieża Jana Pawła II. Z powodu światowej pandemii obchody tej rocznicy zostały mocno ograniczone, ale poszczególne diecezje na całym świecie zadbały o to, aby uczcić św. Jana Pawła II, chociaż w ograniczonej formie. W gablotkach znajduje się bardziej szczegółowa informacja o obchodach w Krakowie, Wadowicach i bazylice w Hałcnowie. W naszej parafii chcemy uczcić jubileusz papieskich urodzin specjalnym nabożeństwem, na które zapraszamy jutro, czyli w poniedziałek 18 maja na godzinę 21.00.

5. Sprzątanie kościoła w najbliższy piątek - Świerczyniec: 

ul. Świerkowa 2, 4, 4c;  ul. Strażacka 39, 37