Ogłoszenia duszpasterskie 16.-23.08.2020

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

Żyjemy w oczekiwaniu na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa i mamy świadomość, że na ziemi nie posiadamy trwałego domu. Bóg przygotował dla nas niewidzialne dobra. Uczestnicząc w liturgii eucharystycznej Bóg pragnie wlać w nasze serca gorejącą miłość ku sobie , abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia.

1. Dziś o godz. 16. 30 - zapraszamy na nieszpory niedzielne - do kaplicy Opatrzności Bożej. Msze św. o godz. 17.00 i 19.00 - również w kaplicy Opatrzności Bożej. O godz. 21.00 - Apel Jasnogórski - połączony z Różańcem dziękczynnym za dar kanonizacji Św. Jana Pawła II z prośbą o Jego wstawiennictwo.

2. Liturgiczne obchody tygodnia : - w poniedziałek - wspomnienie Św. Jacka, prezbitera - w czwartek - wspomnienie Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła - w piątek - wspomnienie Św. Piusa X, papieża - w sobotę - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej

3. We wtorek po Mszach św. nabożeństwo do Św. Michała Archanioła.

4. W środę po Mszach św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek - od 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - GODZINA ŚWIĘTA. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołanie kapłańskie , zakonne i misyjne

6. W piątek - oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.

7. W sobotę - 22 dzień miesiąca - O godz. 19.00 - Nowenna Pompejańska - nazywana też ,, Nowenną nie do odparcia ". Polecać będziemy wszystkie sprawy Parafii, rodzin, dzieci, młodzieży. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

8. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek - od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii. / składka specjalna /.

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy Rodziny z Lewej Str. Piotrówki

ul. Ks. Olszaka 41, 43, 45 ul. Młyńska 8, 6, 4