Ogłoszenia duszpasterskie 16. - 23.04.2023

II NIEDZIELA WIELKANOCNA CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dziś obchodzimy w Kościele Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zgodnie z obietnicą Pana Jezusa możemy tego dnia wyprosić dla siebie całkowite darowanie win i kar. Warunkiem jest uczestniczenie w Eucharystii, przyjęcie Komunii św. i odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia. Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia. Jest to zarazem święto patronalne Caritas. O godz. 15.00 – GODZINA MIŁOSIERDZIA – połączona z nabożeństwem Papieskim - z racji 16 dnia miesiąca. Msza św. wieczorna o godz. 17.00.

2. W poniedziałek o 17.00 – Msza św. za + Bronisławę Jojko – od Jadzi z Soli. / odprawia Ks. Grzegorz poza parafią /.

3. We wtorek po Mszy św. nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

4. W środę po Mszach św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek od godz. 16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po Mszy św. wieczornej, w Kościele spotkanie rodziców i dzieci klasy trzeciej.

6. W piątek modlimy się do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. szkolną - w Rudniku o godz. 16.00, zaś w kościele parafialnym godz. o 17.00

7. W sobotę - o godz.19.00 – Nowenna Pompejańska – nazywana też „ Nowenną nie do odparcia ”. Będziemy polecać wszystkie sprawy Parafii, rodzin, dzieci, młodzieży. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Różańcowej.

8. W przyszłą niedzielę 23 kwietnia obchodzić będziemy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny.

9. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od 16.00 – w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

10.BÓG ZAPŁAĆ – za wszystkie ofiary, które składacie na tacę oraz drogą elektroniczną na konto naszej parafii. / składka specjalna /. Nr Konta: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 / BANK SPÓLDZIELCZY CIESZYN / ODDZIAŁ HAŻLACH /

11. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy rodziny z Os. „Karolinka”  ul. Długa 33, 25, 19, 17 ul. Miodowa 14