Ogłoszenia duszpasterskie 16.-23.02.2020

Ogłoszenia duszpasterskie


VI NIEDZIELA ZWYKŁA

W Kazaniu na Górze Jezus prezentuje swoje wytyczne i jasno precyzuje oczekiwania. Jego program osiąga swoje apogeum w miłości bliźniego. Pan nam daje siłę i odwagę, abyśmy innych nie tylko traktowali sprawiedliwie, lecz wychodzili im na spotkanie z miłością. Jezus daje nam przykład takiej postawy : nie tylko sądził ludzi według sprawiedliwości, lecz wybaczał winy, udzielał przebaczenia i okazywał grzesznikom miłosierdzie.

1. Dziś o godz. 16.30 - nieszpory i Msza św. wieczorna o godz. 17.00 Jest to 16 dzień miesiąca. O godz. 21.00 - zapraszamy na Apel Jasnogórski połączony z Różańcem dziękczynnym za dar kanonizacji Św. Jana Pawła II, z prośbą o Jego wstawiennictwo.

2. We wtorek po Mszy św. - Nabożeństwo do Św. Michała Archanioła.

3. W środę po Mszach św. - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek- od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu Modlimy się w intencji Kapłanów oraz prosimy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. 

5. W piątek, modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca. Dzieci i młodzież zapraszamy na - Mszę św. szkolną - w Rudniku o godz. 16.00 zaś w kościele parafialnym o 17.00 Dzieci i młodzież zapraszamy do liczniejszego udziału we Mszy św. szkolnej.

6. W sobotę, przypada święto Katedry Św. Piotra, apostoła Jest to 22 dzień miesiąca. O godz. 19.00 - Nowenna Pompejańska - nazywana też "Nowenną nie do odparcia". Zapraszamy do wspólnej modlitwy Różańcowej.

7. Za tydzień przypada ostatnia niedziela przed tegorocznym okresem wielkiego postu. Rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne. Na sumie o godz. 11.00 - Chrzty i Roczki.

8. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii. / składka specjalna /. 

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy Rodziny z dzielnicy: Sośnie

ul. Sośnie 11, 21, 23, 23B, 27