Ogłoszenia duszpasterskie 15. - 22.12.2019

Ogłoszenia duszpasterskie


III NIEDZIELA ADWENTU

W kondycję ludzkiego życia wpisane jest oczekiwanie, czekamy na wiele rzeczy, wydarzeń , osób ... Czy przeżywamy życie w duchu oczekiwania na przyjście Pana ? Ono winno być naznaczone poczuciem radości, o czym przypomina liturgia 3 niedzieli adwentu zwanej Gaudete ! Pan wciąż przychodzi, a nasze spotkanie z Nim teraz się urzeczywistnia.

1. Dziś o godz. 16.30 - nieszpory i Msza św. wieczorna o godz. 17.00

2. W poniedziałek - z racji 16 dnia miesiąca o godz. 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski połączony z Różańcem dziękczynnym za dar kanonizacji Św. Jana Pawła II, z prośbą o Jego wstawiennictwo.

3. W czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu . Modlimy się w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

4. Msze św. roratnie w kościele parafialnym - od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 ; - w sobotę o godz. 8.00 Roraty w Rudniku - w poniedziałek, wtorek i czwartek - o godz. 7.00 ; - w środę i piątek - o godz. 16.00

Zapraszamy wiernych do licznego udziału w Roratach, a szczególnie dzieci z lampionami oraz młodzież

5. W piątek, 20 grudnia od godziny 11.00 - odwiedziny Chorych i starszych parafian przed Świętami Bożego Narodzenia. Chorych zgłaszamy w kancelarii parafialnej. W tym dniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.

6. W przyszłą niedzielę, 22 grudnia o godz. 19.00 - nabożeństwo Pompejańskie.

7. W tym tygodniu w środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

8. Okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek - od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

9. Pod dzwonnicą można nabyć świece ,, Caritas " oraz opłatki wigilijne.

10. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby Parafii. / składka specjalna /. 

11. Bóg zapłać za przygotowanie naszych Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy Rodziny z Odnóżki :

ul. Lipowa 8. 9, 9 A, 10, 11