Ogłoszenia duszpasterskie 15. - 22.07.2018

Ogłoszenia duszpasterskie


XV NIEDZIELA ZWYKŁA

Poprzez lata katechezy i formacji, dzięki świadectwu wiary rodziców i bliskich, od dzieciństwa posiadamy wiedzę o Bogu. Uczestnictwo w liturgii daje nam możliwość pielęgnowania więzi z Ojcem niebieskim i Jego umiłowanym Synem. Tą relacją trzeba żyć i dawać o niej świadectwo wychodząc naprzeciw bliźnim z miłością i dobrym słowem. Do tego zadania jesteśmy powołani i posłani przez Jezusa Chrystusa, który gromadzi nas na niedzielnej Eucharystii

1. Dziś o godz. 16.30 nieszpory i Msza św. wieczorna o godz. 17.00

2. W poniedziałek, 16 lipca, obchodzimy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

O godz. 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski - połączony z Różańcem dziękczynnym za dar kanonizacji Św. Jana Pawła II, z prośbą o Jego wstawiennictwo.

3. We wtorek - po Mszach św. nabożeństwo do Św. Michała Archanioła - patrona naszej Parafii.

4. W środę po Mszach św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - GODZINA ŚWIĘTA.

Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

6. W piątek, 20 lipca, oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.

7. W przyszłą sobotę, 21 lipca w godzinach dopołudniowych gościć będziemy pielgrzymów z Zaolzia podążających na Jasną Górę.

Również w sobotę o godz. 13.30 - Msza św. w kościele parafialnym - z okazji Jubileuszu 70 - lecia powstania LKS " Błyskawica" w Kończycach Wielkich oraz poświęcenie sztandaru i uroczyste otwarcie budynku sportowego.

8. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek - od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

9. W dniach od 6 - 11 sierpnia br. - odbędzie się Diecezjalna Piesza Pielgrzymka do Częstochowy na Jasną Górę. Szczegółowe informacje na plakatach w gablotkach.

Zapisy w kancelarii parafialnej. Podobnie jak w latach ubiegłych organizowany jest autobus do Częstochowy na przywitanie pielgrzymów w dniu 11 sierpnia. Zapisy również w kancelarii parafialnej. Koszt pielgrzymki autokarowej 35.- zł

10. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii - / składka specjalna /.

11. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania w piątek prosimy rodziny z Osiedla "Karolinka":

ul. Miodowa 3, 5, 6, 10

ul. Prosta 6, 9