Ogłoszenia duszpasterskie 15.-22.03.2020

Ogłoszenia duszpasterskie


III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

W spotkaniu z Samarytanką Jezus objawia siebie jako Dawca żywej wody, która nie tylko gasi pragnienie, ale zaspokaja potrzebę życia spełnionego. Każdy, kto pozwoli się obdarować tą wodą, zyska jasność widzenia, lepiej rozezna sens ziemskiego pielgrzymowania, doświadczy uzdrowienia własnych słabości. To skuteczna droga do osiągnięcia pełni życia w wieczności.

1. Dziś o godz. 16.15 - Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym. Msza św. wieczorna o godz. 17.00

2. W poniedziałek - 16 dzień miesiąca. O godz. 21.00 - Apel Jasnogórski - połączony z Różańcem dziękczynnym za dar kanonizacji Św. Jana Pawła II, z prośbą o Jego wstawiennictwo.

3. We wtorek po Mszach św. - nabożeństwo do Św. Michała Archanioła.

4. W środę po Mszach św. - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek, 19 marca - przypada liturgiczna uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. O godz. 17.00 - Msza św. w intencji Imienników Św. Józefa. 

6. W piątek - Droga Krzyżowa : - w Rudniku - o godz. 15.30, w kościele parafialnym o 16.15. Dzieci, młodzież oraz dorosłych zapraszamy na Drogę Krzyżową i Mszę św. W tym dniu modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.

7. W zakrystii można składać wypominki za dusze Zmarłych. W czasie Drogi krzyżowej i Gorzkich Żalów będziemy się modlić za dusze zalecane. Również w zakrystii można składać ofiary na kwiaty i wystrój Bożego Grobu. 

8. Pod dzwonnicą można nabyć paschaliki " Caritas " z których dochód przeznaczony jest na działalność charytatywną Diecezji.

9. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

10. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii. / składka specjalna /. 

11. Bóg zapłać za przygotowanie naszych Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy Rodziny z Domów k/ Dworca

ul. Dworcowa 6, 8, 10 ul. Krótka 1A, 2