Ogłoszenia duszpasterskie 14.-21.06.2020

Ogłoszenia duszpasterskie


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 11 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

1. Liturgiczne obchody tygodnia:

- WE WTOREK - przypada 16 dzień miesiąca. Po dłuższej przerwie epidemiologicznej zapraszamy znowu na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski, podczas którego będziemy się polecali Najświętszej Maryi Pannie przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Wcześniej, po wieczornej Mszy, zapraszamy młodzież klas VIII na pierwszą próbę przed Sakramentem Bierzmowania.

- W ŚRODĘ - wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, który nas zachęcał, abyśmy dla bliźnich byli dobrzy jak chleb. Tego dnia, po wieczornej Mszy zapraszamy na kolejną próbę dzieci pierwszokomunijne.

- W PIĄTEK - obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy. Jest to także trzeci piątek miesiąca, więc modlimy się do Miłosierdzia Bożego.

-W SOBOTĘ - Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

2. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwa czerwcowe. Czerwcówki w tygodniu odprawiamy o 16.30, a w niedzielę o 16.30 w Opatrzności Bożej. W czasie Oktawy Bożego Ciała zapraszamy jeszcze goręcej, gdyż podczas nabożeństw czerwcowych wyruszamy z procesją eucharystyczną wokół kościoła, wyznając wiarę w realną obecność Chrystusa w białej hostii.

3. Sprzątanie kościoła w najbliższy piątek 19 czerwca - Świerczyniec: ul. Strażacka 7, 5, 3 ul. Ks. Kukli 8, 5, 6