Ogłoszenia duszpasterskie 14.-21.03.2021

Ogłoszenia duszpasterskie


IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Dzisiaj miały rozpocząć się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Niestety, O.Winicjusz OFM, który miał wygłosić do nas nauki rekolekcyjne przebywa na kwarantannie, wraz ze swoimi współbraćmi z zakonu. Chociaż jesteśmy zmuszeni odwołać z tego powodu tegoroczne rekolekcje, chcemy poinformować, że wszystkie intencje mszalne przyjęte na ten czas zostaną normalnie odprawione o tych samych godzinach. Jedyna zmiana będzie miała miejsce w niedzielę. Mszy Świętej o godz. 18.30 nie będzie, a intencja mszalna (za + Franciszka Morawiec) zostanie przesunięta na 17.00, dlatego zapraszamy rodzinę wcześniej.
  2. We wtorek na godz. 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski z racji 16 dnia miesiąca marca. Będziemy polecali za wstawiennictwem św. Jana Pawła II wszystkie sprawy naszej Ojczyzny, naszej wspólnoty parafialnej oraz swoje sprawy osobiste.
  3. Czwartek - od godziny 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta Modlimy się w intencji Kapłanów oraz polecamy Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi sprawę powołań do służby Bożej w Kościele.
  4. W Piątek przypada Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to zarazem trzeci piątek miesiąca, więc modlimy się do Miłosierdzia Bożego. Jak w każdy piątek: - w Rudniku - Droga Krzyżowa o 15.30, po niej Msza Święta szkolna o 16.00 - w kościele parafialnym - Droga Krzyżowa o 16.15, a Msza Święta szkolna o 17.00 Dzieci, młodzież oraz dorosłych zapraszamy na Drogę Krzyżową oraz Mszę św. Przypominamy, że wierny, który pobożnie odprawia Drogę Krzyżową może zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
  5. W zakrystii można składać wypominki za dusze Zmarłych. W czasie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali będziemy się modlić za dusze zalecane. Również w zakrystii można składać ofiarę na kwiaty i wystrój Bożego Grobu.
  6. Przypominamy, że okazja do spowiedzi będzie pół godziny przed każdą Mszą a w czwartek od godziny 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.
  7. Serdeczne ,,Bóg zapłać’’ - za wszystkie ofiary, które składacie na rzecz naszej parafii zarówno na tacę, jak i drogą elektroniczną na nasze konto.
  8. Bóg zapłać - za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W najbliższy piątek do sprzątania prosimy - ul. Statek: 26, 28 oraz ul. Cieszyńska: 43 48, 52, 56