Ogłoszenia Duszpasterskie 14. - 21.10.2018

Ogłoszenia duszpasterskie


Pojęcia ,,ubóstwa” i ,,bogactwa” są bardzo nieostre, przysparzają sporo kłopotu. Posiadany majątek nie czyni człowieka autentycznie bogatym, nie zapewnia udanego życia przepełnionego poczuciem sensu istnienia. Do takiej egzystencji potrzebna jest mądrość będąca owocem poznania Boga. W Jezusie Chrystusie objawiła się nam mądrość Boża, w Nim otrzymała swoją twarz. Przez Niego jesteśmy zaproszeni do wspólnoty życia z Bogiem, aby w ten sposób odnaleźć radość i celowość każdego podejmowanego wysiłku.

1. Dziś po raz XVIII obchodzimy Dzień Papieski. Przy kościołach w całej Polsce młodzież zbiera ofiary do puszek na Fundusz Stypendialny dla uzdolnionych dzieci i młodzieży pochodzących z ubogich rodzin. Serdecznie prosimy o wsparcie tego szlachetnego dzieła.

O godz. 16.00 - ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie wspólnotę Żywego Różańca oraz dzieci i młodzież. Msza św. wieczorna o 17.00.

2. Liturgiczne obchody tygodnia :

- w poniedziałek - wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Jest to zarazem Dzień Dziecka utraconego

- we wtorek - wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej

- w środę - wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

- w czwartek - święto Św. Łukasza, ewangelisty

- w sobotę - wspomnienie Św. Jana Kantego, prezbitera, patrona naszej diecezji

3. W czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

4. W piątek - Msza św. szkolna - w Rudniku o godz. 16.00 i w kościele parafialnym o 17.00

Dzieci i młodzież zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. szkolną.

W tym dniu modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji III piątku miesiąca.

5. W przyszłą niedzielę, 21 października będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny, który rozpocznie Tydzień Misyjny. W tym dniu we wszystkich Kościołach w Polsce będzie liczenie wiernych.

6. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek - od 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

7. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 16.30.

Różaniec w Rudniku - w środę i w piątek po Mszy św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii. W przyszłą niedzielę składka specjalna.

9. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z Odnóżki

ul. Żwirowa 5, 7

ul. Cieszyńska 11, 15, 21, 25