Ogłoszenia duszpasterskie 13.-20.12.2020

Ogłoszenia duszpasterskie


III Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele III tydzień Adwentu. Na godz. 16.30 zapraszamy na „Różaniec do granic nieba”, a na godz. 17.00 na wieczorną Mszę Świętą. Przypominamy, że zapraszamy codziennie na godz.16.30 na „Różaniec do granic nieba” , a na 17.00 na Roraty.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:

- W PONIEDZIAŁEK - 14 XII - Wspomnienie Św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

3. W środę przypada 16 dzień miesiąca. Zapraszamy jak zawsze na 21.00 na Apel Jasnogórski.

4. W czwartek od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Tego dnia rozpoczynamy drugą część adwentu, czyli bezpośrednie przygotowanie do przyjścia Dzieciątka Jezus.

5. W czasie Adwentu codziennie odprawiamy w naszym kościele Msza Święte roratnie o godz. 17.00, a w Rudniku w środę i piątek o godz. 16.00.

6. Przypominamy, że codziennie, pół godziny przed Msza Świętą, będzie okazja do spowiedzi. Z racji przepisów sanitarnych zaplanujmy sobie świąteczną spowiedź odpowiednio wcześniej, aby w ostatniej chwili nie robić w kościele sztucznego tłumu i nie łamać przepisów bezpieczeństwa.

7. Na wielu cmentarzach komunalnych i parafialnych administratorzy umieścili tablice z prośbą do opiekujących się grobami, aby nie wrzucali do kontenerów kwiatów. My również bardzo prosimy, aby do kontenerów nie wrzucać kwiatów, a przede wszystkim kwiatów doniczkowych. Sprawia, że kontenery zapełniają się bardzo szybko. Pamiętajmy, że zapłata za opróżnienie jednego kontenera to kilkaset złotych.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby Parafii oraz za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii.

W związku z kolejnym ograniczeniem ilości wiernych podczas nabożeństw, prosimy o wsparcie naszej parafii poprzez wpłaty na nasze konto:

Bank Spółdzielczy Cieszyn: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001

9. Biskup naszej diecezji wraz z lekarzami apelują, aby osoby (w wieku od 18 do 60 lat), które zostały wyleczone z COVID-19 lub przeszły bezobjawowe zakażenie wirusem SARS-CoV-2 proszone są o zgłaszanie się w Oddziale Terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Bielsku-Białej przy ul. Wyspiańskiego 21, celem oddania osocza krwi, potrzebnego do leczenia zarażonych przechodzących chorobę bardzo ciężko. Telefony i szczegółowe informacje w gablotkach.

10. W najbliższy piątek do sprzątania poprosimy mieszkańców dzielnicy:Os. "Karolinka":ul. Długa 33, 25, 19, 17, 24