Ogłoszenia duszpasterskie 12.-19.06.2022

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. O godz. 16.30 – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św. wieczorna o 17.00 – w kaplicy Opatrzności Bożej.

2. Liturgiczne obchody tygodnia :

- poniedziałek – wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, doktora Kościoła

- wtorek – wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

- czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

- piątek – wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

3. W poniedziałek – 13 czerwca – Dzień Fatimski. Nabożeństwo Fatimskie o godz. 19.00 – w kościele parafialnym.

4. Wczwartek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA.

Msze św. o godz. 8.00 i 11.00 w kościele parafialnym. Po Mszy św. o godz. 8.00 wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami parafii do czterech ołtarzy.

- I Ołtarz - p. Machej , Majętny

- II Ołtarz - p Foltyn, Parchański

- III Ołtarz - mieszkańcy bloku

- ul. Ks. Kukli - IV Ołtarz – kaplica Opatrzności Bożej

Zapraszamy poczty sztandarowe, dzieci komunijne w strojach, dzieci sypiące kwiaty przed Najświętszym Sakramentem, panów do baldachimu oraz wiernych do udziału w uroczystości Bożego Ciała.

W czwartek Bożego Ciałao godz. 17.00 - w kaplicy Opatrzności Bożej – GODZINA ŚWIĘTA i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po nim wieczorna Msza św. o godz. 18.00

- Dzieci komunijne zapraszamy do udziału w procesji również w oktawie Bożego Ciała tj. do uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa - /24.06/.

- Z racji 16 dnia miesiąca o godz. 21.00 - Apel Jasnogórski – połączony z różańcem dziękczynnym za dar kanonizacji Św. Jana Pawła II, z prośbą o Jego wstawiennictwo.

5. W piątek – modlimy się do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. szkolną : - w Rudniku – o godz. 16.00 ; - w kościele parafialnym - o godz. 17.00

6. W Oktawie Bożego Ciała, czyli do piątku 24.06,nabożeństwa czerwcowe z procesją eucharystyczną w czwartek (przyszły!!!), sobotę i niedzielę o 16.30, pozostałe dni po Mszy wieczornej (czyli Msza o 17.00 – nabożeństwo - procesja)

7. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą.

8. BÓG ZAPŁAĆ - za wszystkie ofiary, które składacie na tacę oraz drogą elektroniczną na konto naszej parafii. W przyszłą niedzielę składka specjalna.

Numer Konta: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 BANK SPÓŁDZIELCZY CIESZYN / ODDZIAŁ HAŻLACH

9. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy: Holica ul. Górna 31, 29, 23, 23 B, 18, 12