Ogłoszenia duszpasterskie 12. - 19.05.2019

Ogłoszenia duszpasterskie


IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - DOBREGO PASTERZA

W IV niedzielę wielkanocną Jezus jako Dobry Pasterz zaprasza nas do wspólnego spotkania Eucharystycznego. Stoimy przed mnóstwem rozmaitych ofert oraz możliwości i nie wiemy, na co się zdecydować. Czasami potrzebujemy kogoś, kto weźmie za rękę i wskaże właściwą drogę. Jezus Chrystus jest Dobrym Pasterzem. Jemu możemy zaufać , Jego śladem możemy pójść , pewni, że idzie przed nami. Prowadzi do pełni życia. pokazuje nam drogę miłości. Uwielbiajmy obecnego pośród nas Pana, który całej naszej rodzinie Bożej daje poczucie bezpieczeństwa.

1.Dziś uroczystość I Komunii św. w naszej Parafii. O godz. 16.00 - nabożeństwo majowe z udziałem dzieci I - szo Komunijnych. Msza św. wieczorna o godz. 17.00. W ramach ,, Białego Tygodnia " - dzieci przez cały tydzień będą przychodziły do kościoła w bieli, uczestnicząc w nabożeństwach majowych i Mszach św.

2. Jutro, w poniedziałek, 13maja - Dzień Fatimski. Po Mszy św. nabożeństwo majowe i Fatimskie oraz procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.

3. We wtorek, 14 maja - święto Św. Macieja , apostoła. W tym dniu przypada patronalne święto Papieskiego Dzieła Św. Piotra Apostoła.

4. W czwartek - 16 maja - święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski. Od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz prosimy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. 

5. W piątek - modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji III piątku miesiąca. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. szkolną : w Rudniku o godz. 16.00, w kościele parafialnym o 17.00.

6. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

7. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii. W przyszłą niedzielę składka specjalna.

8. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii.

W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z Domów k/ Zamku

ul. Ks. Kukli 18, 14

ul. Willowa 9, 11, 16