Ogłoszenia duszpasterskie 11.-18.09.2022

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Obchodzimy dziś uroczystość odpustową ku czci Najświętszego Imienia Maryi w Rudniku. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00 i nieszpory o 16.00 – w Rudniku. Msze św. o godz. 7.30 i 9.30 - w kościele parafialnym, o 17.00 – w kaplicy Opatrzności Bożej.

2. Liturgiczne obchody tygodnia : - we wtorek – wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła - w środę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego – w czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej - w piątek – wspomnienie Świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

3. We wtorek – 13 dzień miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 – nabożeństwo Fatimskie - / w kościele parafialnym /.

4. W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców.

5. W czwartekod 16.00 – Godzina Święta – modlimy się o dar nowych powołań do służby Bożej samemu Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi.

6. W - piątek – Msza św. szkolna – w Rudniku o godz. 16.00 i w kościele parafialnym o godz. 17.00. Na Mszę św. szkolną bardzo serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, osoby grające na gitarze lub innych instrumentach. Po Mszy św. młodzież klas 7, 8, szkól średnich, osoby grające zapraszamy na spotkanie do salki katechetycznej. W tym dniu modlimy się także do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca. Jest to 16 dzień miesiąca. O godz. 21.00 – Apel Jasnogórski – połączony z Różańcem dziękczynnym za dar kanonizacji Św. Jana Pawła II, z prośbą o Jego wstawiennictwo.

7. Zapraszamy kandydatów, ministrantów i lektorów na spotkanie 17 września o godz. 10 do salki katechetycznej na probostwie.

8. W najbliższy piątek, 16 września o godz.19.00 w kościele parafialnym odbędzie się spotkanie młodzieży klas I – szkół średnich, która 23 września z rąk ks. bpa Piotra Gregera otrzyma sakrament bierzmowania. Obecność wszystkich na próbie liturgicznej obowiązkowa. Uczniowie, którzy przyjęli chrzest poza naszą Parafią – przynoszą zaświadczenie z parafii, gdzie zostali ochrzczeni.

9. Zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów, grupę młodzieżową na ognisko w sobotę 17 września po Mszy św. wieczornej.

10. W przyszłą niedzielę, 18 września obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

11. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św., zaś w czwartek od 16.00 - w czasie Godziny Świętej.

12. BÓG ZAPŁAĆ - za wszystkie ofiary, które składacie na tacę oraz drogą elektroniczną na konto naszej parafii. W przyszłą niedzielę składka specjalna. Numer Konta: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 BANK SPÓŁDZIELCZY CIESZYN / ODDZIAŁ HAŻLACH

13. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy : Świerczyniec ul. Leśna 19, 17, 15, 11, 9

Link do strony parafialnej Facebook: