Ogłoszenia duszpasterskie 11. - 18.08.2019

Ogłoszenia duszpasterskie


XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Nie bój się mała trzódko ! - te słowa pocieszenia płynące od Jezusa wydają się bardzo adekwatne do naszych czasów. Na tym świecie niejedna wspólnota wyznawców Chrystusa była i jest często bezbronną mniejszością. Jednakże do wierzących należy przyszłość Królestwa Bożego, dlatego, że oni w pełni pojmują świat tu i teraz. Radosne oczekiwanie, a nie pełne lęku zmartwienie, jest znakiem rozpoznawczym wspólnoty chrześcijańskiej. Również dzisiejsza niedziela to czas czuwania i bycia gotowym na powtórne przyjście Pana.

1. Dziś o godz. 16.30 zapraszam na nieszpory niedzielne. Msza św. wieczorna o 17.00 

2.Liturgiczne obchody tygodnia : - w środę - uroczystość Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, Patrona naszego Kościoła partykularnego. Modlimy się w intencji całej diecezji oraz polecamy Panu Bogu biskupów, prezbiterów, diakonów oraz ich duszpasterską posługę. - w czwartek - uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - w sobotę - wspomnienie Św. Jacka, prezbitera

3. We wtorek, 13 sierpnia - Dzień Fatimski. Nabożeństwo Fatimskie po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo do Św. Michała Archanioła po Mszy św. porannej.

4. W środę po Mszach św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek, 15 sierpnia - Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7.30 i 11.00 w kościele parafialnym , zaś w Rudniku o 9.30. W tym dniu przynosimy do kościoła kwiaty i zioła. Podczas Mszy św. nastąpi ich poświęcenie. O godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Diecezjalny Dom Duszpasterski w Andrychowie.

6. W piątek, czcimy Boże Miłosierdzie z racji trzeciego piątku miesiąca. Jest to 16 dzień miesiąca. O godz. 21.00 - Apel Jasnogórski połączony z Różańcem dziękczynnym za dar kanonizacji Św. Jana Pawła II, z prośbą o Jego wstawiennictwo.

7. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

8. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii. W przyszłą niedzielę składka specjalna.

9. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy : Łubowiec

ul. Pilotów 11, 15, 17, 25, 28