Ogłoszenia duszpasterskie 11.-18.04.2021

Ogłoszenia duszpasterskie


NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

  1. Dzisiaj obchodzimy w Kościele Niedzielę Miłosierdzia Bożego, ustanowioną z woli samego Chrystusa. Zapraszamy na godz. 15.00 na Godzinę Miłosierdzia. Pamiętajmy, że zgodnie z obietnicą Pana Jezusa możemy tego dnia wyprosić dla siebie całkowite darowanie win i kar. Warunkiem jest uczestnictwo w Eucharystii, przyjęcie Komunii Świętej i odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego. Jest to także święto patronalne CARITAS. Wieczorna Msza Święta o godz. 17.00.
  2. Cały następny tydzień obchodzimy jako Tydzień Miłosierdzia. Codziennie w ramach Różańca do Granic nieba o 16.30, będziemy polecać się Jezusowi Miłosiernemu, prosząc o miłosierdzie „dla nas i świata całego”.
  3. W czwartek zapraszamy na godz. 16.00 na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu, czyli Godzinę Świętą, podczas której powierzamy Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi sprawę powołań do służby Bożej w Kościele. Modlimy się także o powołania z naszej wspólnoty parafialnej.
  4. W piątek zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców na Mszę szkolną: - do Rudnika - na godz.16.00 - do kościoła parafialnego - na godz.17.00. Z racji 16 dnia miesiąca, o godz. 21.00 odprawimy comiesięczny Apel Jasnogórski.
  5. Bóg zapłać - za przygotowanie naszych świątyń do obchodów Wielkiego Tygodnia. W najbliższy piątek do sprzątania prosimy - Holica: ul. Górna 21, 15, 7 oraz ul.Dolna 32, 30
  6. Przyszła niedziela obchodzona jest jako Niedziela Biblijna. Niech ten dzień będzie dla nas szczególną okazją, aby sięgnąć po Pismo Święte i przeczytać w gronie rodzinnym chociaż kilka urywków Słowa Bożego.