Ogłoszenia duszpasterskie 10. - 17.11.2019

Ogłoszenia duszpasterskie


XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Człowiek od zawsze poszukuje sensu własnego życia i pyta, co czeka go w przyszłości. Wierzy i ma nadzieję, że nie przeminie na zawsze, lecz osiągnie udział w życiu wiecznym. orędzie Jezusa obiecuje ludziom dalsze życie po zakończeniu ziemskiej pielgrzymki. To nie umieranie i śmierć mają ostatnie słowo, lecz Bóg, który żyje i obdarza życiem. Jako chrześcijanie nosimy w sobie obietnicę nieśmiertelnego życia. Dlatego wyraźmy teraz naszą wdzięczność za ten dar oraz głośmy śmierć i zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa, aż przyjdzie w chwale.

1. Dziś o godz. 16.30 - nieszpory i Msza św. wieczorna o godz. 17.00 - w kaplicy Opatrzności Bożej.

2.Liturgiczne obchody tygodnia : - w poniedziałek - wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa - we wtorek - wspomnienie Św. Jozafata, biskupa i męczennika. - w środę - wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski - w czwartek - wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej

3. W poniedziałek, 11 listopada obchodzimy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczyste Msze św. w intencjach Ojczyzny o godz. 9.30 - w Rudniku, zaś w kościele parafialnym o godz. 11.00. Zapraszamy poczty sztandarowe, panie w strojach regionalnych, dzieci, młodzież oraz wszystkich wiernych do licznego udziału.

4. W środę - po Mszach św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - GODZINA ŚWIĘTA . Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

6. W piątek - Msza św. szkolna - o godz. 16.00 - w Rudniku , zaś w kościele parafialnym o 17.00. W tym dniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.

7. W sobotę, 16 listopada - o godz. 21.00 - Apel Jasnogórski - połączony z Różańcem dziękczynnym za dar kanonizacji Św. Jana Pawła II, z prośbą o Jego wstawiennictwo.

8. Od wtorku, 12 listopada - w godzinach od 9.00 - 12.00 - w kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne na rok 2020.

9. Okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed Mszą św., zaś w czwartek - od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

10. Przypominam, że świece i znicze na Dolnym Cmentarzu - ze względu na bezpieczeństwo naszego drewnianego kościoła - opuszczając Cmentarz - GASIMY !

11. Msze św. w kaplicy Opatrzności Bożej : wtorek - godz. 18.00 ; sobota - godz. 17.00 ; niedziela - godz. 16.30 - nieszpory godz. 17.00 - Msza św. - / do końca listopada /.

12. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby Parafii. / wywóz kontenerów /. W przyszłą niedzielę składka specjalna.

13. Bóg zapłać za przygotowanie naszych Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy Rodziny z Prawej Str. Piotrówki : ul. Wierzbowa 3, 4, 6, 11 ; ul. Kościelna 30