Ogłoszenia duszpasterskie 10.-17.09.2023

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Obchodzimy dziś uroczystość odpustową ku czci Najświętszego Imienia Maryi w Rudniku. Uroczysta Suma odpustowa o godz. 11.00 i nieszpory o 16.00 – w Rudniku. Msze św. o godz. 7.30 i 9.30 - w kościele parafialnym, o 17.00 - w kaplicy Opatrzności Bożej. Msze św. w kaplicy Opatrzności Bożej sprawowane będą do niedzieli – 17 września.

2. Liturgiczne obchody tygodnia

- w środę – wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

- w czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego

- w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

- w sobotę – wspomnienie Świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

3. W poniedziałek, - o 17.00 – Msza św. za + Dawida Parchańskiego – od rodziny Grzybek / odprawia ks. Grzegorz poza parafią /.

4. W środę – 13 dzień miesiąca – Dzień Fatimski. Nabożeństwo Fatimskie po Mszy św. wieczornej w kościele parafialnym.

5. W czwartek od godziny 16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o dar nowych powołań do służby Bożej.

6. W piątek – o godz. 17.00 – Msza św. szkolna. Zachęcamy wszystkich uczniów szkoły podstawowej i średniej do uczestnictwa w tej Mszy świętej. W tym dniu modlimy się także do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca.

7. W sobotę – 16 dnia miesiąca – Dzień Papieski. Nabożeństwo Papieskie o godz. 16.15.

8. W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców.

9. Spotkanie rodziców dzieci kl.III odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

10. Zapraszamy dzieci i młodzież na spotkanie przy kawiarence parafialnej w Chybiu 16 września od godz.10.00-15.00. W programie gry, zabawy, grill, robienie pizzy. Prosimy rodziców osób zainteresowanych o zapewnienie transportu w obie strony. Koszt – gratis. Zapisy u ks. wikarego na lekcjach w szkole.

11. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., w czwartek od godz. 16.00.

12. W przyszłą niedzielę, 17 września obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarą po puszek wspieramy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.

13. BÓG ZAPŁAĆ – za wszystkie ofiary, które składacie na tacę oraz drogą elektroniczną na konto naszej parafii. W przyszłą niedzielę składka specjalna. Nr Konta: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 / BANK SPÓLDZIELCZY CIESZYN / ODDZIAŁ HAŻLACH /

14. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy : Sośnieul. Sośnie 11, 21, 23 , 23 A, 23B, ;