Ogłoszenia duszpasterskie 10.-17.05.2020OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na V Niedzielę Wielkanocną

1. Przypominamy, że według najnowszych rozporządzeń władz państwowych i kościelnych, liczba uczestników Mszy Świętych została zwiększona stosownie do metrażu danej świątyni. W naszej parafii wygląda to następująco: w kościele parafialnym - 30 osób, w Rudniku - 10 osób, w Opatrzności Bożej - 25 osób

Szczegóły rozkładu miejsc znajdziemy w gablotkach i na drzwiach świątyń. Prosimy się z tymi informacjami zapoznać i stosować się do nich.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:

- czwartek, 14 maja, święto Św. Macieja, Apostoła

- sobota, 16 maja, święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika

3. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwa majowe. Majówki w tygodniu odprawiamy o 16.30, a w niedzielę o 16.30 w Opatrzności Bożej. Będą one połączone z modlitwami do o opanowanie światowej pandemii koronawirusa.

4. Najbliższy piątek 15 maja to trzeci piątek miesiąca, więc modlimy się tego dnia do Miłosierdzia Bożego

5. Sprzątanie kościoła w najbliższy piątek - Świerczyniec: ul. Leśna 7, 5, 3, 1; ul. Cieszyńska 60

Pamiętajmy, że nasza Parafia ma na utrzymaniu trzy świątynie. Od zawsze nasze kościoły utrzymywane były i są z Waszych składek niedzielnych i świątecznych. Ich zbieranie z przyczyn oczywistych zostało ograniczone tylko do wyznaczonej przepisami sanitarnymi liczby wiernych. Dlatego zwracamy się do Was Parafianie z gorąca prośbą, abyście poprzez wpłaty na konto parafialne, lub ofiary do skarbon w kościele poratowali nas administratorów parafii, aby te świątynie mogły funkcjonować (opłaty za energię, gaz, zapłata zatrudnionym w kościele itp.)

Oto numer naszego konta:

B. Sp. Cieszyn o/Hażlach

50 8113 1017 2003 0176 5694 0001, Parafia p.w. Św. Michała Archanioła, Kończyce Wielkie