Ogłoszenia duszpasterskie 10. - 17.03.2019

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Począwszy od Środy Popielcowej zostaliśmy obdarowani czasem czterdziestu dni nawrócenia i pokuty, kiedy mamy postępować w rozumieniu tajemnicy Chrystusa i dzięki Jego łasce prowadzić święte życie (zob. Kolekta). Bowiem tak samo jak Jezus był kwestionowany i wystawiany na próbę, podobnie nasza wiara będzie podawana w wątpliwość i wystawiana na przeróżne pokusy współczesności. Orędzie Boże niosące wolność jest dla nas pomocą, żebyśmy wewnętrznie przygotowali się do świąt paschalnych i codziennie potwierdzali nasze życie świadectwem wiary.

1. Dziś o godz. 16.15 - Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym. Msza św. wieczorna o godz. 17.00

2. We wtorek po Mszach św. - nabożeństwo do Św. Michała Archanioła.

3. W środę po Mszach św. - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

5. W piątek - Droga Krzyżowa : w Rudniku - o godz. 15.30, zaś w kościele parafialnym o 16.15. Po Drodze Krzyżowej - Msza św. szkolna. Dzieci, młodzież oraz dorosłych zapraszamy na Drogę Krzyżową i Mszę św.

W tym dniu modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.

6. W sobotę - 16 dzień miesiąca. O godz. 21.00 zapraszamy na - Apel Jasnogórski - połączony z Różańcem dziękczynnym za dar kanonizacji Św. Jana Pawła II, z prośbą o Jego wstawiennictwo.

7. W zakrystii można składać wypominki za dusze Zmarłych. W czasie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów będziemy modlić się za dusze zalecane.

Również w zakrystii można składać ofiary na kwiaty i wystrój Bożego Grobu.

8. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu .

9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii. W przyszłą niedzielę składka specjalna.

W przyszłą niedzielę, 17 marca, modlitwą i ofiarą / do puszek / wspieramy dzieci Afryki - / dzieło Ad gentes /.

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii.

W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy: Świerczyniec

ul. Świerkowa 2, 4, 4c;

ul. Strażacka 39, 37