Ogłoszenia duszpasterskie 1.- 8.10.2023

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Rozpoczynamy dziś nabożeństwa różańcowe. Różaniec jest streszczeniem Ewangelii, bo w całej swej prostocie formy umożliwia przeżycie największych tajemnic chrześcijaństwa. O godz. 16.30 – Różaniec i Msza św. o godz.17.00. Również dzisiaj o godz. 18.00 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie organizacyjne uczestników pielgrzymki do Medjugorie.

2. Liturgiczne obchody tygodnia

- w poniedziałek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

- w środę – wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu

- w czwartek – wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

- w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

3. W poniedziałek – Na Mszę św. zapraszam rodziców z małymi dziećmi. Z racji wspomnienia Świętych Aniołów Stróżów po Mszy św. dzieciom udzielimy specjalnego błogosławieństwa. O 17.00 – Msza św. za + Annę Stoły – od Mariana i Jadwigi Kotrys z rodziną - / odprawia ks. Grzegorz poza parafią /.

4. W tym tygodniu przypadają : pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota.

- I Czwartek – modlimy się za wszystkich posługujących w Kościele i prosimy o dar nowych powołań do służby Bożej. Od godz. 16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu.

I PiątekMsza św. szkolna o godz. 16.00 – w Rudniku ; 17.00 – w kościele parafialnym. Zachęcamy wszystkich uczniów szkoły podstawowej i średniej do uczestnictwa w tej Mszy świętej.

I Sobota o godz. 7.30 Różaniec, a po nim Msza św. wynagradzająca zniewagi Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Od godz. 9.00 – odwiedziny chorychi starszych parafian. Chorych zgłaszamy w kancelarii parafialnej. / Tel. 33 / 8 569 310 /. W czasie Mszy św. wieczornej dzieci kl. III. otrzymają poświęcone różańce i książeczki.

5. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 16.30.

6. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę godzinę przed Mszą św.

7. BÓG ZAPŁAĆ – za wszystkie ofiary, które składacie na tacę oraz drogą elektroniczną na konto naszej parafii. Nr Konta: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 / BANK SPÓLDZIELCZY CIESZYN / ODDZIAŁ HAŻLACH /

8. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy: Domy k/ Dworca :ul. Dworcowa 8. 6, 10 ; ul. Krótka 1 A, 2 ; ul. Miła 4, 8