Ogłoszenia duszpasterskie 1.-8.05.2022

III NIEDZIELA WIELKANOCNA - NIEDZIELA BIBLIJNA

1. Dziś o godz. 11.00 - w kaplicy Imienia Maryi w Rudniku – Uroczystość I Komunii św. Dzisiaj też rozpoczynamy nabożeństwa majowe. O godz. 16.00 – majowe w Rudniku z udziałem dzieci I – szo Komunijnych. O godz. 16.30 - Majowe w kaplicy Opatrzności Bożej. Msze św. wieczorne o 17.00 i 19.00 również w kaplicy. Modlimy się o Boże błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy, pamiętamy także o tych, którzy tej pracy zostali pozbawieni.

2. Liturgiczne obchody tygodnia : - poniedziałek – wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła - wtorek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski - w środę –wspomnienie Św. Floriana, męczennika - piątek – święto Świętych apostołów Filipa i Jakuba

3. We wtorek, 3 maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Królowej Polski. Msze św. o godz. 7.30 i 11.00 – w kościele parafialnym, o 9.30 – w Rudniku oraz majowe o 16.30 i Msza św. o godz. 17.00 – w kaplicy Opatrzności Bożej.

4. W tym tygodniu przypadają : I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca

- I Czwartek – od godz. 16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlimy się za Kapłanów i osoby życia konsekrowanego, a także prosimy o dar nowych powołań do służby Bożej w Kościele.

- I Piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. O godz. 17.00 - Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu pokuty i Komunii wynagradzającej za grzechy świata.

- I Sobotaczcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. O godz. 7.30 – Różaniec i Msza św. w intencji wynagradzającej zniewagi Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Od godz. 9.00 – odwiedziny chorych i starszych Parafian. Chorych zgłaszamy w Kancelarii Parafialnej (tel. 33 / 8 569 310)

5. W przyszłą niedzielę, 8 maja – uroczystość I Komunii św. – w kościele parafialnym. Msza św. o godz. 11.00 – w intencji dzieci przystępujących do I Komunii św. oraz ich rodziców i chrzestnych. O godz. 16.00 – nabożeństwo majowe z udziałem dzieci I – szo Komunijnych.

6. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 16.30.

7. Okazja do spowiedzi pól godziny przed Mszą św., zaś w I czwartek, I piątek i I sobotę – godzinę przed Mszą św.

8. BÓG ZAPŁAĆ - za wszystkie ofiary, które składacie na tacę oraz drogą elektroniczną na konto naszej parafii. Numer Konta: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 BANK SPÓŁDZIELCZY CIESZYN / ODDZIAŁ HAŻLACH

9. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy : Rodziców dzieci I – szo Komunijnych