Ogłoszenia duszpasterskie 1. - 8.01.2023

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

1. Obchodzimy dziś uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to także Dzień Modlitwy o pokój na świecie. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory. Msza św. wieczorna o godz. 17.00

2. W poniedziałek, 2 stycznia, przypada wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca

- I Czwartek – modlimy się o nowe powołania do służby w Kościele. Od godz. 16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu.

– I Sobota – oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. O 7.30 – Różaniec i Msza św. wynagradzająca zniewagi Niepokalanemu Sercu Maryi.

4. W piątek, 6 stycznia - uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. o 7.30, 11.00 i 17.00 - w kościele parafialnym oraz w Rudniku o 9.30. W tym dniu w kościele odbywa się poświęcenia wody, kredy i kadzidła. O godz. 15.00 – zapraszamy na Charytatywny Koncert Kolęd„ Oddajmy pokłon Jemu ” - w wykonaniu organistów i muzyków naszej Parafii. Datki z koncertu przeznaczone - na rehabilitację Nadii Szczerby. W całym Kościele jest to Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. W tym dniu przypada 9 rocznica święceń biskupich oraz ingresu do katedry św. Mikołaja w Bielsku - Białej Księdza Biskupa Romana Pindla. Modlimy się w intencjach naszego Pasterza oraz całej diecezji. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca. Składka tego dnia przeznaczona jest na cele misyjne.

5. W przyszłą niedzielę, 8 stycznia, obchodzimy święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

6. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od 16.00 – w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

7. BÓG ZAPŁAĆ - za wszystkie ofiary, które składacie na tacę oraz drogą elektroniczną na konto naszej parafii. Nr Konta: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 BANK SPÓŁDZIELCZY / ODDZIAŁ HAŻLACH.

Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii.

W nadchodzącym tygodniu w sobotę do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy Lewa Str. Piotrówki: ul. Ks. Olszaka 20, 18, 14, 24 ; ul. Sosnowa 3, 4, 6