Ogłoszenia duszpasterskie 8.-15.08.2021

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś o godz.16.30 – nieszpory oraz Msze św. wieczorne o godz. 17.00 i 19.00 w kaplicy Opatrzności Bożej. W tygodniu Msze św. w kaplicy we wtorki i czwartki o godz. 18.00.

2. Liturgiczne obchody tygodnia : - w poniedziałek – święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy - we wtorek – święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika - w środę - wspomnienie Św. Klary, dziewicy - w sobotę – uroczystość Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, Patrona naszego Kościoła partykularnego. Modlimy się w intencji całej diecezji oraz polecamy Panu Bogu biskupów, prezbiterów, diakonów oraz ich posługę.

3. W środę o godz. 13.30 – na wałach jasnogórskich będzie sprawowana Eucharystia na zakończenie diecezjalnej pieszej pielgrzymki.

4. W czwartek - od 16.00 - Godzina Święta, podczas której polecamy sprawę powołań do służby Bożej samemu Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi.

5. W piątek – pomimo czasu wakacyjnego - Msza Święta szkolna : - w Rudniku – o godz.16.00 ; - w kościele parafialnym o godz.17.00.

Jest to 13 dzień miesiąca – Dzień Fatimski. Nabożeństwo Fatimskie w kościele parafialnym – po Mszy św.

6. W przyszłą niedzielę, 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu przynosimy do kościoła kwiaty i zioła. Podczas Mszy św. nastąpi ich poświęcenie.

7. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od godz. 16.00.

8. BÓG ZAPŁAĆ - za wszystkie ofiary, które składacie przez cały czas na tacę, jak i drogą elektroniczną na konto naszej parafii: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 BANK SPÓŁDZIELCZY CIESZYN / ODDZIAŁ HAŻLACH

9. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W najbliższy piątek do sprzątania prosimy mieszkańców dzielnicy ŚWIERCZYNIEC: ul. Strażacka 35, 33, 31, 29, 27a