Ogłoszenia duszpasterskie 08.-15.03.2020

Ogłoszenia duszpasterskie


II  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Pośród współczesnego szumu medialnego warto podjąć wysiłek, aby usłyszeć Tego, który ma najwięcej do powiedzenia. To On w wydarzeniu góry Tabor wskazuje na Jezusa Chrystusa, swojego umiłowanego Syna i zaprasza nas do uważnego słuchania Jego głosu.

1. Dziś o godz. 16.15 - Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym. Msza św. wieczorna o godz. 17.00 Dzisiaj też modlitwą i ofiarą (do puszek) wspieramy dzieci Afryki ( dzieło Ad gentes ).

2. We wtorek po Mszach św. - nabożeństwo do Św. Michała Archanioła.

3. W środę po Mszach św. - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o dar nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. 

5. W piątek - zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. 

*Droga Krzyżowa - w Rudniku - o godz. 15.30, zaś w kościele parafialnym o godz. 16.15. Dzieci, młodzież oraz dorosłych zapraszamy na Drogę Krzyżową i Mszę św. Przypominamy, że wierny, który pobożnie odprawia Drogę Krzyżową może zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. 

*Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym - w niedzielę o godz. 16.15

6. W zakrystii można składać wypominki za dusze Zmarłych. W czasie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów będziemy się modlić za dusze zalecane. Również w zakrystii można składać ofiary na kwiaty i wystrój Bożego Grobu.

7. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

8. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii. W przyszłą niedzielę składka specjalna. 

9. Bóg zapłać za przygotowanie naszych Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy Rodziny z dzielnicy : Stawiska

ul. Miła 11; ul. Krótka 14, 4; ul. Stawowa 6, 16, 18;