Ogłoszenia duszpasterskie 06. - 13.01.2019

Ogłoszenia duszpasterskie


UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO - TRZECH KRÓLI

Mędrcy ze Wschodu przybywają jako reprezentanci ludów pogańskich, aby złożyć pokłon Jezusowi - Królowi królów. Pismo święte zwraca uwagę, że przez chrzest wszyscy otrzymaliśmy godność królewską: Jesteście wybranym plemieniem, królewskim kapłaństwem, narodem świętym. ( 1 P 2, 9 ). Mając świadomość naszej tożsamości dzieci Bożych, przyłączamy się do wędrówki trzech mędrców zdążających do Betlejem, by oddać cześć narodzonemu Synowi Bożemu.

1. Dziś uroczystość Objawienia Pańskiego. W całym Kościele jest to Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Dzisiaj też przypada 5 rocznica święceń biskupich oraz ingresu do katedry Św. Mikołaja w Bielsku - Białej Księdza Biskupa Romana Pindla. Modlimy się w intencjach naszego Pasterza oraz całej diecezji.

O godz. 15.00 - zapraszamy na Koncert Kolęd - w wykonaniu muzyków i organistów naszej Parafii. Msza św. wieczorna o godz. 17.00.

2. We wtorek po Mszy św. nabożeństwo do Św. Michała Archanioła, patrona naszej Parafii.

3. W środę, po Mszach św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

5. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. szkolną w piątek : w Rudniku o godz. 15.30 i w kościele parafialnym o 17.00

6. W przyszłą niedzielę, 13 stycznia - święto Chrztu Pańskiego , które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

Również w przyszłą niedzielę Przedstawiciele Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego po Mszach św. rozprowadzać będą cegiełki o nominałach 10, 20, 50 i 100 zł. Dochód z cegiełek przeznaczony zostanie na utrzymanie Stacjonarnego Hospicjum im. Św. Jana Pawła II - w Bielsku - Białej, przy ul. Zdrojowej 10.

Na Mszach św. Kazania wygłosi Ks. Piotr Schora - kapelan Hospicjum.

7. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek - od godz.16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

8. W czasie odwiedzin duszpasterskich - Msza św. w środę i w piątek w Rudniku - o godz. 15.30 .

9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii.

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii.

W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy: Domy k/ Dworca :

ul. Dworcowa 8, 10, 6 

ul. Krótka 1 A 

ul. Miła 4, 8