Ogłoszenia duszpasterskie 03. - 10.02.2019

Ogłoszenia duszpasterskie


IV NIEDZIELA ZWYKŁA

Celebrując wspólnie Najświętszą Ofiarę, naszymi modlitwami bierzemy udział w służbie Bożej. Jednak jest to również służba względem drugiego człowieka. Bóg podczas tej świętej celebracji służy. Kiedy będziemy słuchać czytań Pisma świętego, wówczas Bóg nakryje dla nas stół Słowa. Podczas liturgii eucharystycznej poda nam swoje Ciało - chleb życia i swoją Krew - wino wesela : Bóg nakryje dla nas stół Eucharystii. Jego umiłowany Syn Jezus Chrystus obecny jest pośród nas i pragnie nas ubogacić.

1. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne. Msza św. wieczorna o godz. 17.00

2. Liturgiczne obchody tygodnia: - we wtorek - wspomnienie Św. Agaty, dziewicy i męczennicy, - w środę - wspomnienie Świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

3. We wtorek w liturgii wspominamy Św. Agatę, dziewicę i męczennicę. W tym dniu błogosławimy chleb - symbol dobroci, wodę - która jest przeciwieństwem niszczącego ognia, a zarazem czynnikiem podtrzymującym życie i gaszącym pragnienie oraz sól - nieodzowną przyprawę, która nadaje potrawom smak i chroni przed zniszczeniem. Po Mszy św. nabożeństwo do Św. Michała Archanioła, patrona naszej Parafii.

4. W środę po Mszach św. - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta. Modlimy się za Kapłanów oraz o dar nowych powołań do służby w Chrystusowym Kościele.

6. W piątek - Msza św. szkolna: w Rudniku o godz.16.00, w kościele parafialnym o 17.00.

7. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od godz. 16.00 - w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu .

8. W sobotę, 9 lutego o godz. 15.00 - w salce katechetycznej odbędzie się zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii.

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii.

W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy: Wygoda

ul. Spacerowa 5, 5A, 9

ul. Dworcowa 5